Юридические услуги для иностранных граждан и компаний, в которых работают иностранные специалисты.
Услуги

Посвідка на постійне проживання

Посвідка на постійне проживання в Україні

Посвідка на постійне проживання на території України – це документ, який надає офіційне та легальне право на проживання в державі протягом невизначеного періоду. Таким чином, цей дозвіл не має обмеження терміну його дії.

Слід зазначити, що згідно з Законом України «Про імміграцію» громадяни іноземних держав, які отримали посвідку на постійне проживання, прирівнюються у своїх правах до громадян України. Серед них можна виокремити наступні:

 • право на освіту;
 • право на отримання громадянства України;
 • право на працевлаштування без додаткових дозволів;
 • право на пенсійне забезпечення тощо.

Важливим моментом є те, що перед процедурою оформлення посвідки на проживання необхідно отримати Дозвіл на імміграцію. Але це є єдиним і неподільним процесом.

Слід зазначити, що Законом України «Про імміграцію» встановлено досить широкий перелік можливих підстав на оформлення ПМП. Основними з них є наступні:

 • Родичі першої лінії – громадяни України;
 • територіальне походження;
 • батьки, подружжя, діти, які вже отримали посвідку на постійне проживання в Україні;
 • статус біженця, опікуна або піклувальника громадян України тощо.

Перелік підстав  не є фіксованим, оскільки він змінюється в залежності від конкретного випадка та ситуації.

Посвідка на постійне місце проживання

Основним документом на отримання ПМП в Україні вважається документ, який підтверджує підставу. Крім цього необхідно мати принаймні один в’їзд на територію України на момент подачі документів. Окремо слід зазначити, що для громадян країн, із якими встановлено візовий режим, необхідною умовою є наявність візи в паспорті.

Процедура оформлення дозволу на ПМП на території України передбачає такий порядок дій:

 1. Збір необхідного пакету документів (заява, паспорт, дозвіл на імміграцію, квитанція про сплату державного мита, чотири фотографії, довідка про присвоєння ідентифікаційного коду тощо);
 2. Звернення до територіального відділу ДМС України;
 3. Подання заяви на отримання ПМП та зібраних документів;
 4. Отримання посвідки на постійне місце проживання у ДМС України.

Необхідно наголосити на тому, що отримана посвідка повинна бути замінена, коли буде досягнуто 25-річного та 45-річного віку.

Ми допоможемо іноземцям або особам без громадянства оформити посвідку на постійне проживання на території України в найкоротші терміни та за прийнятною ціною!